اخبار ویژه

شرکت تابش جام اراک تنها تولیدکننده شیشه های ضد گلوله ضد اغتشاش در غرب کشور

کد خبر : 6157
شنبه 29 آبان 1395 - 08:59
سازمان بسیج کارگری سپاه روح ا...

شرکت شیشه تابش جام اراک یکی بزرگترین تولید کنندگان شیشه های ایمنی (سکوریت) در غرب کشور در شهرک صنعتی خیرآباد اراک قرار دارد.

محمد حسن آجرلو مدیر عامل شرکت شیشه تابش جام اراک گفت: شرکت شیشه تابش جام اراک یکی بزرگترین تولید کنندگان شیشه های ایمنی (سکوریت) در غرب کشور در شهرک صنعتی خیرآباد اراک قرار دارد.

آجرلو اظهار کرد: این شرکت با بیش از نیم قرن فعالیت نسل به نسل در زمینه صنعت شیشه در فضایی به وسعت سه هکتار و اشتغالزایی برای ۹۰ نفر فعالیت دارد.

وی ادامه داد: این شرکت با استفاده از مدرنترین تکنولوژی روز دنیا و با بهره گیری از دانش فنی مهندسان و متخصصین مجرب کشورمان قادر به ارایه محصولات با کیفیت و مطابق با استانداردهای روز است.

مدیر عامل شرکت شیشه تابش جام اراک بیان کرد: شرکت شیشه تابش جام اراک انواع شیشه های خام و ایمنی (سکوریت) ساختمانی، شیشه های خم سکوریت ساختمانی، شیشه های لوازم خانگی، شیشه های لمینت و فتو لمینت دو و چند لایه با طلق PVB، شیشه های ضد گلوله، شیشه های ضد سرقت، شیشه های دکوراتیو و طرح سرامیک، شیشه های دوجداره، طراحی، چاپ و سنبلاست بر روی انواع شیشه و شیشه های ضد حریق تولید می کند.

وی با بیان اینکه در ساختمان طی سال‌های اخیر، مقوله استحکام، ایمنی و هدایت حرارتی شیشه، اهمیت بیشتری یافته است افزود: این موضوع باعث شده است تولید شیشه‌های نشکن جهت برآورده نمودن ویژگی‌های مقاومتی مناسب در برابر حرارت، باد و …موردتوجهقرارگیرد.

آجرلو با اشاره به اینکه در تکنولوژی ساخت این شیشه ها روشهای مختلفی بکار گرفته می شود ادامه داد: بطور معمول این شیشه ها با استفاده از روشی به نام لایه سازی یا لمینت مقاوم ساخته می شوند.

وی تشریح کرد: به این صورت که یک نوع طلق سخت بین لایه های شیشه مورد استفاده قرار میگیرد به همین دلیل شیشه های ضد گلوله ضخیم تر از شیشه های معمولی هستند.

مدیر عامل شرکت شیشه تابش جام اراک بیان کرد:شیشه حاصل در مقابل اصابت انواع گلوله های کلت، ژ-۳، ضربات محکم پتک و موج انفجار در قاب یا فریم خود مقاومت کرده و خرد نمی شود.

آجرلو ادامه داد: برای اولین بار در کشور بزرگترین شیشه ضد سرقت به ابعاد سه در شش متر در این شرکت تولید شده است.

وی افزود: استفاده از این شیشه در جواهر فروشی ها، صرافی ها و بانک ها به منظور جلوگیری از ایجاد خسارت و ممانعت از نفوذ به داخل، کاربرد فراوانی دارد.

آجرلو اضافه کرد: سالانه حدود ۱۰ درصد از تولید شرکت به کشورهای ترکیه، عراق، ارمنستان و ... صادر می شود.

مدیر عامل شرکت شیشه تابش جام اراک ایجاد امنیت و آرامش در ساختمان، استفاده بهینه از فضاهای ساختمانی تجاری و مسکونی، کاهش مصرف سوخت و انرژی و زیباسازی نمای سازه ها را از مزایای این نوع شیشه عنوان کرد.

ارسال توسط : markazi110
بازدید
دیدگاه